Neden Be Direct Method?

Metodumuzun Callan Method ile olan farkları sürekli olarak sorulmakta ve merak edilmektedir. Be Direct Method olarak adlandırdığımız metotta Callan vb. metotlardan çok daha fazlası ve ileri düzey bir eğitim söz konusudur. Diğer deyişle, eğitimlerimiz Callan Method ile değil, Be Direct Method ile gerçekleşmektedir!

Be Direct Method’u özel ve farklı kılan birkaç özelliği şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Direkt Metod birebir özel derslerde kullanılacak bir materyal olarak tasarlanıp, yepyeni bir sistem olarak başlangıç seviyesinden, ileri seviyelere kadar her öğrenciye hitap eden bir sistemdir.
  • Be Direct Method’un yaratıcıları ‘’İngilizce konuşmayı öğrenmenin tek yolu o dili kullanmaktır’’ felsefesiyle ders akışında sürekli İngilizce konuşur ve konuştururlar.
  • Be Direct Metot kitapları hazırlanırken, eğitim alacak bireylerin Türkçe konuşan insanlar olduğu göz önünde bulundurulmuştur.Be Direct Method ile tanışıp eğitim gören birçok öğrencimiz daha akıcı İngilizce konuşmaya başlamışlardır.
Callan Method SINIF

BE DIRECT METHOD

BE Direct Method İngilizceyi klasik yöntemlerden çok daha hızlı öğreterek size hem zaman hem de paradan tasarruf ettirir.

Klasik yöntemlerde soru öğrencinin bilgisini sınamak için sorulurken, BE Direct Method da öğretmen sürekli olarak öğrenciye sorular yöneltir ve ona cevaplayabilmesi için anında yardımcı olur. Bu sayede öğrenci Türkçe düşünmeden refleksif  olarak İngilizce olarak düşünüp konuşmaya başlar.

Boutique English Callan Method ile değil Be Direct Method ile İngilizce özel ders vermektedir.

Hem zamandan hem paradan tasarruf.

Türkiye’deki İngilizce öğrenme sürecinin en büyük eksikliği olan pratik tabanlı İngilizce konuşmanın gerekliliğini fark edip, BE Direct Method ile sizlere düşünmeden akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilme imkanı sunuyoruz.

İngilizceyi klasik metotların 1/4 i kadar bir zamanda öğreterek zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca ilk günden itibaren yoğun dil egzersizleriyle konuşturarak eğitim verildiği için programlarımızın sonunda İngilizceyi akıcı konuşabilme ve anlayabilme becerilerine sahip olursunuz. Anadilimizi öğrendiğimiz mantıkla yola çıkan öğrenci merkezli olan bu eğitim maksimum 4 6 kişilik özel sınıflarda uygulanmaktadır.

CALLAN METHOD

Callan method 1964 ten beri dünyanın 5 kıtasında 22 ülkede ve 330 dil okulunda kullanılan uluslararası saygınlığa ulaşmış akademik çevrelerce kabul görmüş İngıliz patentli yabancı dil eğitim tekniğidir. Günümüze kadar 10 milyona yakın insan ve 50.000 e yakın kuruluş İngilizce öğrenimlerinde Callan Method ‘u tercih etmiştir.

CALLAN METHOD NEDİR?

Callan Method öğrencinin anlayabilme ve konuşabilme kabiliyetini zevkli fakat yoğun bir atmosferde arttıran ya da başka bir deyişle geliştirmesini sağlayan kesin sonuçlara ulaşmış İngiliz patentli bir yöntemdir. Soru cevap formatlı ders, öğrencinin İngilizceyi maksimum derecede duymasını ve etkin bir şekilde konuşmasını sağlar. Öğretmen dersi suratlı bir şekilde sürdürerek öğrencinin İngilizceyi doğal hızında konuşulurken öğrenmesi ve anlamasını sağlar. Ders esnasında tahta, defter, kalem kullanılmaz.

SAATTE 25 KELİME

Callan Method ile eğitim alan bir öğrenci saatte ortalama 25 yeni kelime öğrenerek, toplam 80 saat sonunda orta seviyeye ulaşacaktır.

CALLAN METHOD İLE KESİN BAŞARI

Callan Method ‘un amacı öğrencinin, öğrenme yeteneği, uyruğu, yaşı ne olursa olsun herkese İngilizce konuşmayı kolayca öğretmektir. Callan Method dersleri hızlı bir devinim içerisinde verildiği için öğrenci sıkılmadan öğrenir ve anlar, günlük yaşantısında da İngilizceyi rahatlıkla konuşur. Öğrencinin hafızası ne kadar zayıf olursa olsun öğrendiği her cümleyi defalarca tekrar ettiğinden hayatlarının geri kalan döneminde dahi akılda kalmasını sağlar. Son olarak Callan Method öğrencinin sadece kulağını geliştirmekle kalmaz aynı zamanda ister istemez öğrencinin öğrendiği her şey konuşmasını sağlar.

FIAT, IBM, OLIVETTI, PHILIPS, HONEYWELL ‘in yanında dünyaca unlu birçok dev şirket, personelin eğitiminde bu metodu kullanmıştır.