IELTS VE TOEFL ÖZEL DERSLERİ

IELTS VE TOEFL sınavlarına hazırlanan adaylar için en avantajlı hazırlık sureci birebir özel derslerle gerçekleşir. Taktiksel bilgi birikim isteyen IELTS ve TOEFL sınavlarına sınıf ortamında hazırlanmak adaylara zaman kaybettirebiliyor.

Birebir özel IELTS dersleri ile sınava Boutique English ile hazırlanan birçok aday, nokta atışı çalışmalarla hedefledikleri skora ulaştılar.

idp - IELTS referral agent

Sınava Özel Programlar

Söz konusu sınavlar genelde dinleme, yazma, konuşma ve okuma bölümlerinden oluşur. Aday bir  deneme sınavının ardından kendisinin eksik olduğu noktaların farkına varır ve alakalı olarak bir program izler. Böylelikle; aday ihtiyaç duymayacağı konularla vakit kaybetmez, en kısa sürede hedefine ulaşır.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL sınavı adayların standart Amerikan İngilizce’ sini akademik düzeyde anlayabilme ve kullanabilme derecesini ölçer. Dünya çapında birçok üniversite adaylardan bu sınavı ister. Educational Testing Service şirketi tarafından düzenlenen Toefl sınavı, Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde senede birkaç kere yapılır
toefl kursu

TOEIC (Test of English for International Communication)

TOEIC® , ETS tarafından düzenlenen bir sınavdır. Bu sınavda katılımcıların iş İngilizcesine olan yetkililikleri ölçülür. Ülkemizde birçok kurumsal firma tarafından tercih edilmekte olan bu sınav, IELTS ve TOEFL sınavları gibi akademik İngilizceye yoğunlaşmadığı için iş hayatında kullanılan İngilizce seviyesini daha iyi ölçer.

TOEIC levent
IELTS TOEIC and TOEFL Center
ielts kursu

IELTS (International English Language Testing System)
İngilizce dil seviyesi belirlemek için kullanılan, uluslar arası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. 1989 yılında başlatılan sınav Cambridge Üniversitesi Yabancılar için İngilizce Sınav Merkezi, British Council ve IDP Education tarafından düzenlenmektedir.

İelts Sınavı iki ayrı türde gerçekleşmektedir:
A) Akademik amaçlı.
B) genel amaçlı.

IELTS Akademik sınavı; İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya mesleklerini icra etmek isteyenler Tarafından alınır.

IELTS Genel amaçlı sınav; Bu sınavı genelde akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için alınır.

IELTS sınavını geçmek yada geçememek diye bir sonuç yoktur. Sınav sonucu 1 ile 9 arasında değişen seviye belirleme sistemi üzerine kurulmuştur. Sınav sonuçları iki sene sonunda geçerliliğini kaybeder.

IELTS yüksek eğitim ve göçmenlik başvurusu için dünyadaki en popüler sınavdır. 2009 yılında sınava 130 farklı ülkede 1.4 milyon kişi başvurmuştur.