Speaking Club (Pratik Dersi)

Birebir Konuşma Klubu.

Speaking

Türkiye ‘deki İngilizce öğrenim sürecinin en büyük eksikliği pratik tabanlı İngilizce konuşmanın yetersizliğidir. ‘Speaking Club’ hizmeti ile sizlere düşünmeden akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilme imkanını sunuyoruz. Birebir Speaking Club programımız sadece ana dili İngilizce olan İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ tarafından uygulanmaktadır.

Neden Birebir?

Şehrin muhtelif yerlerinde gurup şeklinde speaking club aktivitelerine raslamak mümkün. Katılımcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda gurup şeklindeki speaking club aktivitelerinde bazı dezavantajların olduğunu fark ettik. 8 – 10 katılımcı ile gerçekleşen bir aktivitede sıra size gelmek bilmez. İngilizce konuşmak ve konuşarak İngilizcenizi geliştirmek için katıldığınız bu aktivetede bir bakarsınız ki saat dolduğunda söz size birkaç kez gelmiş.

DEVAMINI OKU...

Zamanın bu kadar kıymetli olduğu bir dönemde, konuştuğu İngilizce seviyesi sizinkinin bir çizgi altınızda yada üzerinizde olan diğer katılımcıları dinlemek mi yoksa aktivite boyunca anadili İngilizce olan bir eğitmen ile  durmaksızın konuşmak mı sizi istediğiniz seviyelere ulaştıracaktır?

İhtiyacınız olan İngilizce eğitimini nereden ve hangi şartlarda alacağınız çok önemli. Bu doğrultuda karar verirken sınıflarında 10 – 12 veya daha fazla öğrenciye yer vererek ten sadece karlılık amacı güden kurumlardan uzak durmak en doğru karardır.

Boutique English sonuç odaklı çalışmayı ilke edindiğinden dolayı Speaking Club aktivitelri sadece birebir gerçekleşir. En mükemmel İngilizce eğitiminin İngiltere veya diğer İngilizce konuşulan ülkelere gidilerek alınabileceği kaçınılmaz bir gerçektir. Profesyonel is ve sosyal yaşamımızın yurt dışına gidebilmeye olanak vermeyişinden dolayı sizleri İngiltere ‘ye götüremiyorsak İngiltere ‘yi size getirdik.

İngilizce konuşarak öğrenilir

Gramer 

Dershanelerdeki sınıf ortamlarında bugüne kadar ihtiyacınız olan gramer yapısını öğrendiniz.

Grammar

Listening

Birtakım videolar izleyerek ve müzik dinleyerek dinleme yeteneğiniz de gelişti.

Listening

Vocabulary

Elinizden sözlük hiç düşmüyor değil mi? o zaman kelime haznenizde yeterli.

Vocabulary

Ama nedense hala istediğiniz gibi İngilizce konuşamıyorsunuz. Yok yok hayır yukarıda listelenenleri yaparak hiçbir şey kaybetmediniz aksine mükemmel bir alt yapınız oldu ancak bunlar akıcı derecede İngilizce konuşabilmek için yeterli değil. İhtiyacınız olan şey İngilizce konuşma pratikleri. Bu pratikleri edinebilmenin iki yolu var birincisi yurtdışında yasamak. Bu yöntem gayet verimlide olsa maddi ve manevi sebepler size bunun icin izin vermiyor olabilir. İkinci yöntem ise Boutique English in sizler için sunduğu speaking club aktiviteleridir.

Bu aktivitelerin isleyişi çok nettir seviyeniz ne olursa olsun İngilizce konuşmaya maruz birikilirsiniz. Akşamları iş çıkışı aksamları bir süreliğine direk eve gitmek yerine Boutique English e gelip speaking   Boutique English speaking club aktivitelerimizi geliştirirken şunu göz önünde bulundurduk; yurtdışı deneyimi İngilizcemizi geliştirebilmek için mükemmel bir fırsat. Ama bir dakika İngiltere’ye gidip 3 ay kalınca ne oylarda İngilizcemiz gelişiyor? Her halde havasından suyundan değil. Dil okulları dersek aynisi Türkiye’de de var. Peki, fark ne?

Yurtdışı deneyiminin en belirgin farkı derslerin dışında sürekli İngilizce konuşuyor olmak yani pratik yapmak. Belki bazen zorda kalıp ter dökmek. Zorda olsa iletişim kurabildiği zaman insan, kendine güveni artıyor. Belki mükemmel olmasa da kendini ifade edebildiği için kendine güveni artıyor. Böylelikle hata yapma korkusunda geride birikiyor ve gönlünce konuşmaya başlıyor.

Kendi ülkemizde böyle bir ortam yaratabilmek istedik sizler için, düşününki seviyeniz ne olursa olsun kapıdan içeriye girdiğinizden itibaren İngilizce konuşuyorsunuz, ayni yurtdışına çıkmışçasına. Üzerine üstlük yurtdışında konuşma pratiklerinizi rast gele yerli insanlarla ve hatta genelde sizin gibi İngilizcesini geliştirmeye çalışan yabancılarla gerçekleştirirsiniz. Ancak Speking Club da bu pratikleri gerekli donanımlara sahip anadili İngilizce olan eğitmenlerle yaparsınız. Bu durumda gelişim surecinizi hızlandırır.