Deprecated: preg_split(): Passing null to parameter #2 ($subject) of type string is deprecated in /var/www/1f3a40ea-0ca8-4861-91b6-6a1ba75fbbd2/public_html/wp-includes/formatting.php on line 3506

Deprecated: preg_split(): Passing null to parameter #2 ($subject) of type string is deprecated in /var/www/1f3a40ea-0ca8-4861-91b6-6a1ba75fbbd2/public_html/wp-includes/formatting.php on line 3506

IELTS / TOEFL SINAVLARI

Bu sınavlar dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak dört bölümden oluşur.

Bu sınavlara hazırlanmak için bize başvuran öğrencilerimize ilk önce bir deneme sınavı yapılır. Böylelikle öğrencinin eksik olduğu yada iyi bildiği noktalar belirlenmiş olur.

Bu doğrultuda eksik olan bölümlerin daha çok üzerinde durularak öğrencinin bildiği şeylerde vakit kaybetmek yerine bilmediği noktaları daha çok geliştirmesi sağlanır.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL sınavı adayların standart Amerikan İngilizce’ sini akademik düzeyde anlayabilme ve kullanabilme derecesini ölçer. Dünya çapında birçok üniversite adaylardan bu sınavı ister. Educational Testing Service şirketi tarafından düzenlenen Toefl sınavı, Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde senede birkaç kere yapılır
toefl kursu

TOEIC (Test of English for International Communication)

TOEIC® , ETS tarafından düzenlenen bir sınavdır. Bu sınavda katılımcıların iş İngilizcesine olan yetkililikleri ölçülür. Ülkemizde birçok kurumsal firma tarafından tercih edilmekte olan bu sınav, IELTS ve TOEFL sınavları gibi akademik İngilizceye yoğunlaşmadığı için iş hayatında kullanılan İngilizce seviyesini daha iyi ölçer.

TOEIC-kursu-Levent-Maslak
be-altunizade-frontbuilding
ielts-istanbul

IELTS (International English Language Testing System)
İngilizce dil seviyesi belirlemek için kullanılan, uluslar arası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. 1989 yılında başlatılan sınav Cambridge Üniversitesi Yabancılar için İngilizce Sınav Merkezi, British Council ve IDP Education tarafından düzenlenmektedir.

İelts Sınavı iki ayrı türde gerçekleşmektedir:
A) Akademik amaçlı.
B) genel amaçlı.

IELTS Akademik sınavı; İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya mesleklerini icra etmek isteyenler Tarafından alınır.

IELTS Genel amaçlı sınav; Bu sınavı genelde akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için alınır.

IELTS sınavını geçmek yada geçememek diye bir sonuç yoktur. Sınav sonucu 1 ile 9 arasında değişen seviye belirleme sistemi üzerine kurulmuştur. Sınav sonuçları iki sene sonunda geçerliliğini kaybeder.

IELTS yüksek eğitim ve göçmenlik başvurusu için dünyadaki en popüler sınavdır. 2009 yılında sınava 130 farklı ülkede 1.4 milyon kişi başvurmuştur.